Jak nainstalovat (neoficiální) češtinu do Xiaomi Mi Band 5? Není to těžké

Xiaomi Mi Band 5 čeština

Populární chytrý náramek Mi Band letos Xiaomi uvedlo v jeho páté generaci. Nejprve byl představen pro domácí čínský trh, následně vyrazil i do světa. Jestli patříte mezi jeho majitele, dost možná čekáte na český jazyk pro jeho systém. Související aplikace Mi Fit česky umí, nicméně samotný náramek se dočká až někdy během října. Tedy alespoň oficiálně. Naštěstí ale existují způsoby, jak se dá čeština do Xiaomi Mi Band 5 vpravit už teď. Za tímto konkrétním postupem stojí komunita kolem portálu GeekDoing.com, která měla stejné řešení i pro starší náramky. Jelikož jde o neoficiální řešení, jeho provedení je na vlastní riziko.

Čeština od GeekDoing.com pro Xiaomi Mi Band 5

  1. Stáhněte a nainstalujte upravenou verzi aplikace Mi Fit 4.4.0. Nabízí potřebné rozšířené možnosti pro další postup.
  2. Po instalaci ověřte, že je firmware náramku úspěšně aktualizován na verzi 1.0.1.32 (Profil > Chytrý náramek Mi 5 > Verze firmwaru).
  3. Stáhněte, nainstalujte a spárujte s náramkem aplikaci Notify & Fitness for Mi Band. Je potřeba k dalším úpravám systému v Mi Band.
  4. Stáhněte si do telefonu balík obsahující češtinu a nainstalujte jej skrze Notify & Fitness for Mi Band (Menu > Nastavení > Základní > Aktualizace > Vyberte soubor).
  5. Pokud budete chtít, můžete si stejným způsobem z jednoho ze dvou dalších balíků (standard a HD) nainstalovat i emotikony a vylepšené písmo.
  6. Aplikaci Notify & Fitness for Mi Band teď můžete odinstalovat, pokud si ji nechcete ponechat (je celkem praktická, dejte jí šanci).
  7. V upravené aplikaci Mi Fit, kterou jste instalovali na začátku, nastavte náramku jako primární jazyk španělštinu (Profil > Chytrý náramek Mi 5 > Nastavení > Vynutit jazyk > Espaňol). Pod ní se ukrývá vytvořená čeština.

Sami máme tento návod vyzkoušený a spolehlivě funguje. Čeština se spustí jak v globální, tak i v původní čínské verzi náramku Xiaomi Mi Band 5. Náramek určený pro čínský trh má dokonce přeloženy i položky pro AliPay, které se českých zákazníků v podstatě netýkají. Autoři si tedy evidentně dali záležet. Pár “much” překlad obsahuje, ale postupně snad budou mizet. Autorům jistě patří pochvala a poděkování od těch, kteří se bez češtiny neobejdou.

Povedlo se? Co na překlad říkáte?

Zdroj: GeekDoing.com

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)