TOPlist

Xiaomi Mi Band 4 a česká diakritika: poradíme, jak na to

Xiaomi Mi Band 4 česká diakritika

Xiaomi Mi Band 4 patří mezi horké novinky letošního roku, ale standardně bohužel opět není podporovaná česká diakritika a jméno volajícího. My jsme ale našli jednoduchý způsob, jak obě věci zprovoznit.

Xiaomi Mi Band 4 a česká diakritika

Jedním s opravdu hloupých problémů je nemožnost zobrazení jména nebo čísla volajícího a česká diakritika. Ani jedno z toho ve standartu na Xiaomi Mi Band 4 nefunguje, pokud používáte doporučenou aplikaci Mi Fit. Ta je určitě perfektní pro sledování tělesné aktivity, stavu náramku a hlavně jeho nastavení včetně hromady ciferníků. U Xiaomi Mi Band 3 stačilo nahrát český firmware, což překvapivě šlo i pomocí iPhone, se kterým Mi Band náramky bez problémů komunikují, tato možnost ovšem u Xiaomi Mi Band 4 ještě není. Mrkněte na naší recenzi.

Xiaomi Mi Band 4 čeština

Jak zprovoznit českou diakritiku na Xiaomi Mi Band 4?

Ačkoli v našem návodu neporadíme, jak samotný náramek naučit českou diakritiku, našli jsme způsob, jak to obejít. Je to velice snadné, stačí zprávu s diakritikou přepsat na zprávu bez diakritiky, aby se čitelně zobrazila na náramku. Co k tomu budete potřebovat? Jako první si musíte koupit aplikaci Tools & Mi Band, kterou naleznete na Google Play za 3.5 EUR (85 Kč). Ta se postará o převod notifikací do náramku. Následně musíte mít náramek připojený pomocí aplikace Mi Fit.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band

Česká diakritika Xiaomi Mi Band 4 postup:

  1. Vypneme v aplikaci Mi Fit upozornění na notifikace aplikací.
  2. Zapneme aplikaci Tools & Mi Band a ověříme připojení náramku k aplikaci.
  3. V levém menu přejdeme do „Aplikace“ a pomocí tlačítka „+“ přidáme aplikace, od kterých chceme notifikace.
  4. Správné nastavení je možné ověřit po zvolení aplikace tlačítkem „Test oznámení“.
  5. Hotovo :-).

Xiaom Mi Band 4 česká diakritika

Jak na zobrazení jména volajícího na Xiaomi Mi Band 4?

Začátek postupu již znáte, tzn. deaktivace upozornění v aplikaci Mi Fit a následné použití aplikace Tools & Mi Band. Výhodou aplikace je to, že si můžete nastavit, zda se má zobrazovat upozornění od všech volajících a nebo jen od zvolených kontaktů. Snadno tak můžete filtrovat příchozí hovory, pokud chcete být upozorňováni jen na konkrétní volající. Aplikace umí zobrazit jak jméno uloženého kontaktu, tak telefonní číslo neznámého volajícího. Postup je podobný jako při řešení problému Xiaomi Mi Band 4 a česká diakritika.

Zobrazení jména volajícího Xiaomi Mi Band 4 postup:

  1. Vypneme v Mi Fit upozornění na příchozí hovory.
  2. Zapneme aplikaci Tools & Mi Band a ověříme připojení náramku k aplikaci.
  3. V levém menu přejdeme do „Kontakty“ a pomocí tlačítka „+“ přidáme, na koho má náramek upozorňovat.
  4. Správné nastavení je možné ověřit po zvolení volajících tlačítkem „Test oznámení“.
  5. Hotovo :-).

Xiaom Mi Band 4 Příchozí hovor

Další výhody Tools & Mi Band

Aplikace Tools & Mi Band sice nestojí mnoho peněz a vzhledem k dlouhodobé podpoře starších i nových Xiaomi Mi Band náramků se jedná o investici do budoucna, ale určitě si říkáte, zda umí něco navíc. My jsme našli jednu velmi šikovnou věc a to je zaznamenávání srdečního tepu. Mi Fit totiž zaznamenává v noci tep pouze pro přesnější měření spánku, Tools & Mi Band ji zapisují neustále a můžete se tak podívat, jaký jste měli tep i během noci. Více informací se dozvíte v našem videu

Jak zobrazit jméno volajícího a české znaky 👍 Xiaomi Mi Band 4

Jak zobrazit jméno volajícího a české znaky 👍 Xiaomi Mi Band 4

Jakou alternativní aplikaci k Xiaomi Mi Band používáte?

Zdroj: play.google.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)