Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 4: vyplatí se koupit novější verzi?

Xiaomi Band 4 vs. 3

Xiaomi Mi Band 4 trhá opět prodejní rekordy. Zásluhu na tom má povedená nabídka funkcí a především skvělá cena. Spoustu lidí určitě napadne, zda se vyplatí si připlatit oproti náramku Xiaomi Mi Band 3. Proto přinášíme porovnání těch levných chytrých náramků. Pokud vás zajímavá pouze Xiaomi Mi Band 4, přečtěte si naši recenzi.

Video srovnání Xiaomi MiBand 3 a 4

Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3 ☑️ který je lepší?

Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3 ☑️ který je lepší?

Vydrží déle nabitý Mi Band 4 nebo 3?

Oba náramky slibují papírovou výdrž 20 dní. Zatímco u Xiaomi Mi Band 3 není problém této mety dosáhnout, Mi Band 4 se k 20 dnům přiblíží pouze při výchozím nastavení. V něm jde především o nízký jas, který je sice dostatečný pro využití v interiéru, ale venku je displej bohužel nečitelný. Jakmile využijete vyššího jasu displeje Mi Bandu 4, výdrž jde rapidně dolu. Pokud přidáte navíc častější měření srdečního tepu, výdrž se může snížit až na 10 dní. Při vyšším zatížení Mi Band 3 výdrž také klesá, ale pořád vydrží nabitý kolem 15 dnů.

Xiaomi Mi Band 3 a 4 výdrž baterie

Který Mi Band má lepší displej?

Odpověď je asi naprosto jasná. Xiaomi Mi Band 4 nabízí barevný AMOLED displej, který narostl z 0.7″ na 0.95″. Kromě rozměrů narostlo i rozlišení, takže je nejen větší, ale také jemnější. Větší displej u Mi Band 4 navíc nabízí pohodlnější ovládání prsty. Největším přínosem pro použití náramku venku je pak až 2x vyšší jas displeje Mi Bandu 4, díky čemuž je konečně čitelný i na sluníčku. Displej Mi Bandu 3 byl na sluníčku téměř nečitelný a bylo nutné si clonit rukou, abyste přečetli zobrazované informace.

Xiaomi Mi Band 4 vs 3 na slunci

Připojení Xiaomi Mi Band 3 a 4 k telefonu+dosah sítí

Mi Band 4 používá novější technologii Bluetooth 5.0 oproti verzi 4.2 u Xiaomi Mi Band 3. Hlavní výhoda se projevila v dosahu, kdy se náramek mnohem méně odpojuje od mobilu, než to bylo u Mi Band 3. Není problém běhat po celém bytě s náramkem na ruce a stále vám budou chodit notifikace. Nutné je samozřejmě mít mobil s Bluetooth 5.0, abyste využili vyšší dosah.

Kompatibilita chytrých náramků a nabíječky

Skvělou zprávu pro sběratele různě barevných náramků je to, že náramky z Xiaomi Mi Band 3 jsou plně kompatibilní s Xiaomi Mi Band 4. V balení se dokonce nachází na pohled stejné náramky. Nemusíte se tedy bát, že byste nevyužili sbírku náramků, co máte k Mi Band 3. S nabíječkou je to bohužel jinak. Vzhledem k tomu, že výrobce přesunul nabíjecí piny na spodní stranu, nelze u Mi Band 4 použít nabíječku z trojky.

Xiaomi Mi Band 4 a 3 mají mnoho společného

První společnou vlastností je voděodolnost, oba zvládnou papírově tlak 5ATM a tak není problém se s nimi koupat. Potápění ovšem nedoporučujeme. Oba mají senzor srdečního tepu s podobnou přesností. Náramky také skvěle poslouží pro kontrolu notifikací z mobilního telefonu, ačkoli je potřeba pohrát si s českou diakritikou. Ani jeden z náramků nepodporuje GPS, ale při běhání umí využít GPS z telefonu pro přesnější měření trasy. Stejně tak ani jeden v Evropě nepodporuje NFC, ačkoli verze s NFC existují. V EU by jste je ale stejně nevyužili.

Xiaomi Mi Band 3 a 4

Jaký z náramků Mi Band vybrat?

Pokud jste často venku a chcete sledovat upozornění z mobilu a svojí aktivitu na displeji náramku, je Xiaomi Mi Band 4 jasná volba, protože nabízí výrazně lepší displej.

Proč vybrat Xiaomi Mi Band 4?

  • lepší displej
  • větší dosah Bluetooth 5.0
  • měření plavání
  • ovládání hudby

Proč vybrat Xiaomi Mi Band 3?

  • výrazně nižší cena
  • umí 90% funkcí co Mi Band 4
  • delší výdrž baterie

Který chytrý náramek od Xiaomi byste si vybrali?

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)