Xiaomi připravuje 2 nové telefony s čistým Androidem. Budou mít čtečku otisků prstů v displeji

xiaomi mi a3 lite cisty android android one

Nedávno po odhalení toho, že Xiaomi bude nabízet už jen dražší telefony, se několik uživatelů ptalo na to, co bude s řadou Xiaomi Mi A, ve které jsou poměrně levné telefony s čistým Androidem. Nyní už máme trochu jasněji, objevily se totiž první spekulace, které naznačují, že se ještě letos dočkáme dvou nových Xiaomi telefonů s čistým Androidem. Podle XDA Developers se jedná o Xiaomi Mi A3 a Xiaomi Mi A3 Lite.

Xiaomi Mi A3 bude mít čtečku otisků prstů v displeji, tvrdí první zprávy

Lidé ze serveru XDA Developers odhalili dvě nová zařízení s kódovým označením “cosmos_sprout” a “bamboo_sprout”. Právě slovo “sprout” je na tom ta důležitá část. Protože všechny Android One telefony mají v kódovém označení tuto příponu. I tento rok bychom tedy měli vidět dva telefony od Xiaomi s čistým Androidem. A to pravděpodobně MI A3 a Mi A3 Lite.

Z kódu už se dalo nyní vyčíst to, že oba telefony mají mít čtečku otisků prstů v displeji. To by zároveň mohl být jeden z hlavních prodejních taháků nové řady. Kromě toho by oba telefony měly mít 32 MPx selfie kameru, která bude v málem kapkovitém výřezu. Pokud jde o datum představení, tak se spekuluje na koncem května či začátkem června.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Těšíte se na nové Xiaomi telefony s čistým Androidem? Jakou novou funkci byste rádi viděli?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)