Blízký příchod Xiaomi Mi A3 oficiálně potvrzen. Co nabídne?

xiaomi mi a3

Xiaomi dnes vypustilo teaser na nový Xiaomi Mi A3 a nalákalo na ještě lepší poměr cena/výkon, než u rok starého Xiaomi Mi A2. Zmíněn byl rok starý tweet, ve kterém Unbox Therapy razila motto “crazy and great deal” na tehdy představený Xiaomi Mi A2 (5 000 Kč) a Mi A2 Lite (3 500 Kč). Xiaomi tvrdí, že pokud si mysleli, že Mi A2 bylo dobrou nabídkou, mají být připraveni na Mi A3.

Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite tak budou stát ještě méně, nebo nabídnou lepší výkon za stejnou cenu. Oba dva telefony jsou založeny na nedávno představených Xiaomi Mi CC9 a nabídnou platformu Android One, tedy čistý Android bez nadstavby MIUI. Minulá generace byla představena také v červenci a tak telefony můžeme očekávat opravdu velmi brzy. Mi A3 nabídne fotoaparát se třemi čočkami, přičemž primární by měl být snímač s rozlišením 48 megapixelů. Sekundovat mu budou dva 2 megapixelové snímače. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů, která bude integrovaná přímo v displeji. Některé spekulace hovoří dokonce o tom, že jsou telefony pouze přeznačenými CC9 a CC9e s výkonnějšími čipy. Místo Snapdragonů 710 a 665 mají mít telefony Snapdragony 730 a 675. To je rozhodně slušná výbava.

Displej by měl zůstat totožný, jako v případě řady CC9, tedy 6,39″ Full HD+ displej typu S-AMOLED. Samozřejmě nebude chybět velká 4000 mAh baterie s podporou rychlého 18W nabíjení. Nechme se tedy překvapit, s jakou konkrétní specifikací Xiaomi přijde.

Láká vás Xiaomi Mi A3 s čistým Androidem a skvělou cenou?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)