Aktualizace na Android 9 Pie byla vydána pro další Xiaomi telefon. Tentokrát s čistým Androidem

aktualizace android 9 pie xiaomi mi a1

Xiaomi Mi A1 byl první telefon čínské společnosti s čistým Androidem. Zároveň je i v programu Android One, takže by měl dostávat pravidelné a rychlé aktualizace. Těžko by se dalo po zkušenostech napsat, že jsou rychlé, na druhou stranu ale ve srovnání s jinými Xiaomi telefony je na tom pořád Mi A1 dobře.

Aktualizace na Android 9 Pie přidává na Mi A1 například i FM rádio

První lidé již hlásí, že začali dostávat velkou aktualizaci na novou verzi Androidu u telefonu Xiaomi Mi A1 (koupit za 4 890 Kč, Heuréka). Velikost aktualizace je 1 074 MB a kromě novinek z Androidu 9 Pie se dostalo například i na podporu FM rádia. Z nějakého důvodu totiž FM rádio bylo dostupné pouze v čínské verzi telefonu, v globální verzi bylo vypnuté. To se nyní mění.

xiaomi mi A1 nabidka

V seznamu změn se nachází i nové ovládání pomocí gest, jestli jde ovládání z Pixel telefonů nebo Xiaomi telefonu s MIUI, není v tuto chvíli jasné. Nechybí funkce jako adaptivní baterie nebo adaptivní jas. Pokud se na vás s aktualizací na Mi A1 nedostane dnes, nemusíte se bát. Probíhají ve vlnách a může se na vás dostat i za několik týdnů.

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

1.0
  • Displej 5.5'', 1080 x 1920 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3080 mAh
  • Cena od 3 519 Kč

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Vlastníte Xiaomi MI A1? Už jste obdrželi aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)