Xiaomi Mi 9T míří na český trh. Obstojí oproti konkurenci?

xiaomi mi 9t android q beta aktualizace

Na český trh včera dorazil telefon Xiaomi Mi 9T, který jsme mohli znát i pod označením Redmi K20. Na toto označení zapomeňte, Xiaomi se nakonec rozhodlo změnit název pro Evropu na již zmíněný Mi 9T. Zařízení zaujme příznivou cenovkou, zajímavým designem i slušným výkonem.

Na přední straně nalezneme velký 6.39″ displej s rozlišením Full HD+ a integrovanou čtečkou otisků prstů, která nyní zabírá větší plochu. Displej zabírá 92 % přední strany a je díky vysouvající se selfie kamerce bez jakéhokoliv výřezu či průstřelu a celkově tak působí ničím nerušeným dojmem. Pod kapotou tiká výkonný čip Snapdragon 730, kterému sekunduje 6GB operační paměti RAM. Na výběr pak máme 64 či 128GB paměťovou variantu a tu doporučujeme vybírat opravdu s rozmyslem. Telefon totiž nemá slot na paměťové karty.

Mi 9T: Unboxing The New Mi 9T!

Mi 9T: Unboxing The New Mi 9T!

Operačním systémem je nejnovější Android 9.0 Pie s grafickou nadstavbou MIUI 10. Na zadní, skleněné straně Xiaomi Mi 9T nalezneme trojici fotoaparátů. Primární snímač má rozlišení 48 megapixelů a světelnost f/1.75. Druhým snímačem je teleobjektiv s rozlišením 8 megapixelů a světelností f/2.4 a poslední ultraširoký objektiv má rozlišení 13 megapixelů a dokáže zabrat až 124,8 úhlu. Vysouvací selfie kamerka disponuje rozlišením 20 megapixelů a Xiaomi její mechanické vysouvání údajně testoval až na 300 tisíc vysunutí a zasunutí.

xiaomi mi 9t predstaveni cr cena vykon fotoaparat

Xiaomi Mi 9T můžete koupit na stránkách xm.cz už nyní za 11 990 Kč ale doporučujeme s nákupem ještě chvilku vydržet. Další tuzemští prodejci jej budou pravděpodobně nabízet až začátkem července, zato ale o přibližně dva tisíce levněji.

Zaujal vás nový Xiaomi Mi 9T?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)