TOPlist

Xiaomi Mi 9 Pro představen s podporou 5G sítí, 45W nabíjením a skvělým výkonem

xiaomi mi 9 pro

Kromě netradičního modelu Mi Mix Alpha, představila čínská společnost Xiaomi také další model v řadě Mi 9. Tentokrát jde o Mi 9 Pro a zjednodušeně řečeno se jedná o vylepšení základní verze Mi 9. Pojďme si novinku představit blíže.

Xiaomi Mi 9 Pro nabízí Snapdragon 855+ i 45W nabíjení

Na přední straně je OLED panel o velikosti 6,39 palců, pod displejem se rovněž ukrývá čtečka otisků prstů. Na zadní straně rovněž není mnoho změn, fotoaparáty jsou identické, včetně hlavního 48 MPx. Šéf Xiaomi mluvil hlavně o výhodách 5G sítí, které tento telefon bude podporovat, nicméně fungovat budou i „klasické“ 4G (LTE) sítě.

Jednou z novinek je větší baterie, která má nyní kapacitu 4 000 mAh. Další vylepšením prošlo i nabíjení. Telefon nyní zvládá až 45W nabíjení, dobrou zprávou je i to, že přímo nabíječka bude k dispozici v balení a nebude ji třeba kupovat zvlášť, jak jsme to mohli vidět u některých jiných telefonů. Nechybí ani rychlé 30W bezdrátové nabíjení. Poprvé se u Xiaomi objevuje i reverzní bezdrátové nabíjení, takže například můžete pomocí telefonu nabíjet sluchátka či třeba hodinky.

Vylepšen byl i reproduktor telefonu a samozřejmě výkon. A to díky čipsetu Snapdragon 855+, který doplní 8/12 GB RAM a 128/256/512 GB úložiště. Cena telefonu začíná na částce 3 699 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 14 900 Kč. Nejvybavenější verze vyjde na 4 299 CNY, v přepočtu s DPH cca 17 200 Kč.

Přijdou vám novinky u této verze dostatečné?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)