Super! Další starší Xiaomi mobily dostávají v Evropě Android 13

miui 14 android 13 xiaomi mi 11

Při příležitosti představení nové řady Xiaomi 13 na MWC nám čínská společnost představila také nadstavbu MIUI 14, která je postavena okolo Androidu 13. Ta se od začátku roku šíří na čím dál větší množství telefonů a těmi posledními jsou starší vlajkové modely Xiaomi Mi 11 a Xiaomi Mi 11 Ultra.

Aktualizace, která se označuje jako V14.0.1.0.TKBMIXM, respektive V14.0.1.0.TKAMIXM je v tuto chvíli k dostání na obou modelech a to i v Evropě. Kromě typických novinek, které jsou spojené s MIUI 14 se lze spolehnout také na únorové bezpečnostní záplaty. Je ale potřeba dodat, že je k dostání pouze těm uživatelům, kteří jsou součástí programu Mi Pilot. Pokud se ale neobjeví žádné zásadní problémy, bude otázkou několik dní, než se dostane k široké veřejnosti.

Jaké novinky obsahuje MIUI 14?

  • Engine photon umožňující vývojářům vytvářet rychlejší a úspornější aplikace
  • nové widgety
  • nové ikony
  • složky s aplikacemi
  • vylepšené soukromí a zabezpečení
  • snadnější propojení s dalšími produkty Xiaomi
  • nové možnosti v rámci rodinného sdílení

Dá se počítat s tím, že Xiaomi Mi 11 a Xiaomi Mi 11 Ultra dostanou ještě Android 14, ale to bude s největší pravděpodobností poslední update, které tyto vlajky dostanou.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už jste dostali aktualizaci na MIUI 14?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)