Další milník dosažen. Xiaomi má momentálně nejlepší fotomobil světa

Xiaomi Mi 10 Ultra DxOMark

Čínská společnost Xiaomi během dneška představí nový mobil Mi 10 Ultra a půjde o pěkně výkonný kousek. A to hned v několika aspektech. Už dříve se v benchmarku AnTuTu objevil rekordní výsledek, který byl tomuto telefonu přisouzen. To byla první známka toho, že Ultra verze tohoto vlajkového přístroje bude neobyčejně vybavená. Teď to potvrdil také oficiální výsledek fotografického testu serveru DxOMark, ve kterém mobil Xiaomi Mi 10 Ultra pokořil kulatou hranici 130 bodů a usadil se na prvním místě. Podle tohoto hodnocení tu tedy máme nový TOP fotomobil světa.

Xiaomi Mi Ultra DxOMark výsledek fototestu

Xiaomi Mi 10 Ultra v testu DxOmark oslnil

Kromě překonání celkového rekordu má nový Xiaomi mobil na kontě také nově nastavenou laťku v samostatné kategorii fotografování. Finální skóre 130 je složeno z hodnocení 142 za focení a 106 za natáčení videa. Podle autorů testu je v pořizování snímků tento telefon téměř dokonalý. Nejvyšší hodnocení má u focení za extrémní 120násobný zoom (i když o jeho reálném využít pochybujeme), expozici a automatické ostření.

DxOMark TOP10 srpen 2020

Při testu natáčení si pochvalu vysloužily také barvy nebo stabilizace. Pokud se o focení mobilními telefony zajímáte, určitě doporučujeme mrknout na kompletní výsledky. Test Xiaomi Mi 10 Ultra na webu DxOMark je velmi podrobný. Včetně porovnání s telefony Huawei P40 Pro a Samsung Galaxy S20 Ultra.

Jak moc je pro vás kvalita mobilních foťáků důležitá?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)