TOPlist

Xiaomi Mi 10 bude 13. února v Číně představen jen skrze online přenos

Xiaomi Mi 10 online představení

Epidemie koronaviru bude mít na svědomí další omezení provozu technologických firem v Číně. Společnost Xiaomi se rozhodla na domácí půdě uspořádat představení nových přístrojů v čele s telfonem Mi 10 pouze prostřednictvím online streamu. Poprvé v historii tak jejich novinky neuvidí novináři a vybraní hosté osobně, ale jen vzdáleně na obrazovkách se všemi ostatními. Je otázkou, jak budou pak vypadat další události této společnosti, ale zatím jde podle všeho pouze o toto omezení. Současně s touto zprávou se nadále spekuluje, zda firma Xiaomi dorazí se svou marketingovou prezentací na veletrh MWC 2020 do Barcelony. Z konference se totiž zejména kvůli epidemii doposud odhlásily firmy ZTE, LG, Ericsson či NVIDIA. Zatím to ale vypadá, že zástupci Xiaomi se tam chystají a jediným omezením je opravdu jen představení nových produktů v Číně.

Xiaomi Mi 10 termín

„Je to pro nás velmi obtížné, ale jinou možnost nemáme. Představení našich nových produktů proběhne čistě jen online. Pro naši firmu je to vůbec poprvé,“ sdělil na sociální síti Weibo spoluzakladatel firmy Lei Jun. Xiaomi má online představení telefonu Mi 10 a dalších produktů naplánované na 13. únor. Tedy na termín, který je dva dny po uvedení řady Samsung Galaxy S20. I přesto se čínská firma dále chlubí tím, že na trh jako první uvede přístroj s nejvýkonnějším čipsetem světa Qualcomm Snapdragon 865. Záleží totiž na úhlu pohledu. Xiaomi může „zaspat“ s představováním, ale je teoreticky schopné předehnat konkurenty při finálním vyslání produktů na trh. Když píšeme konkurenty, máme tím na mysli nejen řadu Galaxy S20, ale také telefon ZTE Axon 10s Pro. Ten byl s touto procesorovou jednotkou oznámen jako první.

Ublíží podle vás Xiaomi nějak, když představení uskuteční jen online?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)