Xiaomi Loock CatY je chytré kukátko do dveří se skenováním obličeje

xiaomi loock caty predstaveni

Xiaomi se pouští do výroby zámků ve velkém. Nedávno jsme psali o zámku na kolo Xiaomi AreoX, který se spoléhá na čtečku otisků prstů. Dnes tu máme chytré kukátko do dveří Xiaomi Loock CatY.

Xiaomi Loock CatY je netradiční kukátko do dveří s kamerou a skenováním obličeje

Tento systém se v podstatě skládá z kamery, která je umístěna ve dveřích směrem ven. Tato kamera je připojena k řídící jednotce, která připomíná tablet. Jednotka je připojená k internetu a chytré domácnosti Xiaomi. V první řadě tak slouží místo klasického kukátka. Nemusíte chodit rovnou ke dveřím, abyste zjistili, kdo se nachází na druhé straně dveří. Stačí se podívat na telefonu.

Kamera má zorný úhel 166 stupňů, dokáže zaznamenat video v HD rozlišení. Nechybí ani infračervený port, takže bude fungovat i ve tmě. Kamera umí rozeznat obličej uživatelů. Zároveň ale systém funguje i k rozeznání osob. Algoritmy podle Xiaomi dokážou rozeznat přibližný věk osoby, pohlaví, výšku a i to, co mají zrovna na sobě. To slouží například k tomu, aby vás zařízení upozornilo, že vaši blízcí dorazili domů.

Xiaomi Loock CatY – Camera Doorbell with Face ID – Chinese No Audio

Xiaomi Loock CatY - Camera Doorbell with Face ID - Chinese No Audio

Samotný tablet má 7 palců velký displej s rozlišením 1024×600 pixelů. Má baterii o kapacitě 8 400 mAh, která udrží kameru i tablet až po dobu dvou měsíců, kdyby například vypadla elektrická energie v domě. Produkt se prodává prozatím v Číně. A to za cenu 799 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 3 300 Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí Xiaomi Loock CatY?

Zdroj: xiaomitoday.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)