Menu

Xiaomi představilo levný stabilizátor pro telefony. Co tento gimbal umí?

Do řady Xiaomi Mijia přibývá 3osý levný stabilizátor neboli gimbal. Určen je pro telefony a doplňuje tak již dříve vydaný stabilizátor pro akční kamery. Hlavní předností je opět skvělý poměr cena/výkon. Pojďme si tento nový produkt blíže představit.

Xiaomi Mijia Gimbal útočí nízkou cenou

Tento stabilizátor podporuje všechny telefony, které váží maximálně 200 gramů a jejich maximální šířka je 86 milimetrů.  Integrovaná baterie má kapacitu 5 000 mAh, může se použít i k nabíjení telefonu, zatímco se bude natáčet. Pokud se baterie použije čistě na stabilizátor, tak vydrží až 16 hodin.

xiaomi levny stabilizator videa telefon gimbal

Jedná se o 3osý stabilizátor, který má i speciální aplikaci. Pomocí ní se dá například nastavit automatické sledování objektu, kdy daný objekt bude sledován v 360 stupních. S tímto gimbalem také půjdou dělat dobré time lapse fotografie. Na spodní straně se nachází i klasický závit, takže se dá připevnit například na Tripod. Celá gimbal pak váží 476 gramů.

Dostupný bude nejprve v Číně, a to již příští týden. Později ale určitě nebude problém koupit přímo v Česku, anebo jej koupit v Číně a poslat si ho k nám, například přes Gearbest. Cena je hodně lákavá, začíná na částce 600 CNY, to je v přepočtu s DPH 2 900 Kč.

Líbí se vám tento levný stabilizátor Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 70

13.6.2018 20:53

Smooth Q se dá sehnat za 2500 takže průměrná cena každopádně jestli zvládá trošičku lépe stabilizaci tak určitě stojí za to počkám si na první srovnávací testy po gimbalu pokukuji již nějaký patek

Maxfli

maxfli 2

14.6.2018 7:42

Jestli pokukuješ jako já, tak si myslím, že jediný gimbal, který se vyplatí je:
Freevision Vilta !

https://youtu.be/UQRaSD0p5ks

Zed_cz

zed_cz 1

20.6.2018 7:01

Hmmm, ta Vilta je hodně zajímavá. Jen by mně zajímalo jaký je rozdíl v gimbalu pro Gopro /VILTA G/ který už stojí přes 8.000 🤔

RSS (komentáře k článku)