Xiaomi představilo levný stabilizátor pro telefony. Co tento gimbal umí?

xiaomi mijia gimbal levny stablizator

Do řady Xiaomi Mijia přibývá 3osý levný stabilizátor neboli gimbal. Určen je pro telefony a doplňuje tak již dříve vydaný stabilizátor pro akční kamery. Hlavní předností je opět skvělý poměr cena/výkon. Pojďme si tento nový produkt blíže představit.

Xiaomi Mijia Gimbal útočí nízkou cenou

Tento stabilizátor podporuje všechny telefony, které váží maximálně 200 gramů a jejich maximální šířka je 86 milimetrů.  Integrovaná baterie má kapacitu 5 000 mAh, může se použít i k nabíjení telefonu, zatímco se bude natáčet. Pokud se baterie použije čistě na stabilizátor, tak vydrží až 16 hodin.

xiaomi levny stabilizator videa telefon gimbal

Jedná se o 3osý stabilizátor, který má i speciální aplikaci. Pomocí ní se dá například nastavit automatické sledování objektu, kdy daný objekt bude sledován v 360 stupních. S tímto gimbalem také půjdou dělat dobré time lapse fotografie. Na spodní straně se nachází i klasický závit, takže se dá připevnit například na Tripod. Celá gimbal pak váží 476 gramů.

Dostupný bude nejprve v Číně, a to již příští týden. Později ale určitě nebude problém koupit přímo v Česku, anebo jej koupit v Číně a poslat si ho k nám, například přes Gearbest. Cena je hodně lákavá, začíná na částce 600 CNY, to je v přepočtu s DPH 2 900 Kč.

Líbí se vám tento levný stabilizátor Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)