Šéf Xiaomi přistižen při používání iPhonu. Důkaz raději hned smazal

Lei Jun iPhone

Podobných titulků jste už možná četli více, máme pravdu? Konkurenční telefony v rukou významných představitelů výrobních firem nejsou něco extra unikátního, ale když se to okázale provalí, většinou je z toho pěkný poprask. A to je i tento případ. Šéf společnosti Xiaomi Lei Jun pravděpodobně z nepozornosti umístil na sociální sít Weibo na první pohled neškodný příspěvek o knihách. Netrvalo ovšem dlouho a první uživatelé si začali všímat něčeho podivného. Weibo totiž vedle data či času přidání příspěvku zobrazuje také model přístroje, ze kterého byl vytvořen a odeslán. A v tomto případě šlo o iPhone, což dostal samozřejmě Lei Jun od fanoušků pěkně “vyžrat”. V reakci na nevoli uživatelů příspěvek smazal a později nahrál skrze Xiaomi Mi 10.

Lei Jun iPhone Weibo screen

Z hlediska prověřování konkurenčních produktů nejde o nich zvláštního. Je i veřejným tajemstvím, že mnozí vysoce postavení manažeři a ředitelé v čínských firmách na výrobu telefonů mají iPhony. Někteří je asi prostě mají rádi, jiní je testují a prověřují. Třeba i za účelem zkopírování některých vlastností. To by zrovna u Xiaomi bylo dobře pochopitelné. Ředitele čínské firmy obhajuje i tamní proslulý analytik Pan Jiutang, podle kterého je používání konkurenčních telefonů běžná věc. iPhony prý používají i šéfové firem Huawei nebo Realme a bývalý ředitel Meizu.

Ze strategického hlediska je podobná praktika samozřejmě pochopitelná, ale zaměstnancům a fanouškům značky se pak něco takového vysvětluje velmi těžce. Vtipné je, že stejnou funkci (zobrazení modelu telefonu u příspěvku) použil nedávno šéf Redmi ve svůj prospěch při propagaci modelu K30 Pro Zoom Edition. To, co jednomu řediteli posloužilo jako efektivní nástroj, se pro jiného stalo nechtěnou pohromou.

Myslíte, že Lei Jun používá iPhone čistě z profesní zvědavosti?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)