Xiaomi má novou chytrou bezdrátovou lampičku za pár stovek

Xiaomi MIJIA Smart Rechargeable Desk Lamp

Čínská společnost Xiaomi před pár hodinami oficiálně představila nový model své chytré bezdrátové lampičky na stůl. Novinka s názvem MIJIA Smart Rechargeable Desk Lamp se stejně jako předchůdkyně drží minimalistického designu, nicméně ukrývá nejen možnost běžného svícení a ovládání. Ve vylepšeném modelu je možné vyladit teplotu barev a jas svícení jak na těle přístroje, tak ještě detailněji i skrze mobilní aplikaci.

Teplota barev je volitelná v rozsahu 2700K – 6000K a o svícení se stará dvanáct diod s celkovým výkonem 5 W. Mobilita lampičky je zajištěna 2000mAh baterií, která je schopná sama zajistit 4 hodiny svícení na plný jas, 40 hodin při desetiprocentním rozsvícení a až 120 hodin při “nočním” jasu v hodnotě 1 %.

Avizovanou chytrost demonstruje mimo jiné i fakt, že lampička bliká v případě, kdy někdo u dveří zvoní na chytrý zvonek. Při jejím zhasnutí před spánkem umí také pozhasínat světla ve zbytku domu. Pomáhá také se spuštěním nočního osvětlení, pokud detekuje pohyb. Čínskou cenu stanovilo Xiaomi na cca 450 Kč (129 yuan).

A co chytrého umí vaše stolní lampička?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)