TOPlist

Xiaomi ukončí podporu pro 4 populární telefony! Nemáte jeden z nich?

xiaomi mi 10 lite konec podpory
  • Xiaomi ukončuje podporu pro populární Mi 10 Lite 5G
  • Podobný osud má potkat trojici dalších modelů

Není to tak dávno, co společnost Xiaomi ukončila softwarovou podporu pro telefon Xiaomi Mi 10 Lite Zoom, což nás nemuselo příliš zajímat. Jednalo se o model určený pouze pro Čínu, avšak nyní firma přidala na seznam další model, který je u nás dodnes velice populární.

Jedná se konkrétně o Xiaomi Mi 10 Lite 5G, který u nás vyšel v květnu 2020. Podobný osud dle serveru gizmochina potká také další tři telefony, konkrétně Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max. Ty se sice na seznam EOS (End Of Support) ještě nedostaly, ale to se může brzy změnit. Bezpečnostní aktualizace mají slíbené do května letošního roku. Nejde však o nic překvapivého. Při představení bylo totiž u všech telefonů deklarováno, že dostanou tříletou softwarovou podporu.

Co dělat, pokud jeden z výše uvedených telefonů máte? Ukončení softwarové podpory neznamená, že by vám telefon přestal fungovat, ale nebude chráněn před novými bezpečnostními hrozbami. Pokud před nimi chcete být nadále chráněni, můžete zvážit instalaci alternativní ROM jako je třeba LineageOS.

How To Install Lineage OS 19.1 Custom ROM For Any Xiaomi MI Mobile

How To Install Lineage OS 19.1 Custom ROM For Any Xiaomi MI Mobile

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte jeden z výše uvedených telefonů?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)