MiOS nebude! Xiaomi představilo operační systém HyperOS

HyperOS
  • HyperOS je nový operační systém od Xiaomi
  • Premiéru si odbyde už za pár dní v řadě Xiaomi 14
  • Jeho dostupnost mimo Čínu je nepravděpodobná

Spekulace potvrzeny, Xiaomi představilo nový operační systém a jeho premiéra v telefonech nás čeká už za pár dní, poprvé se objeví u řady Xiaomi 14. Přivítejte HyperOS. Původně se počítalo s označením MiOS, Xiaomi ale sáhlo k jinému názvu. Ten je tím nejméně důležitým, nás především zajímá budoucí dostupnost HyperOS mimo Čínu a samozřejmě jeho hlavní funkce a vlastnosti. Operační systém HyperOS oficiálně představil CEO Xiaomi Lei Jun na síti X a potvrdil, že právě řada Xiaomi 14 bude první, která se může na tento systém těšit.

Bude zajímavé sledovat, jestli se Xiaomi vydá stejnou cestou jako Huawei – HarmonyOS je tady s námi několik let, globálně se ale v telefonech mimo Čínu neobjevil. Třeba u hodinek Huawei se používá už několik let, nechybí ani u Huawei Watch GT 4. Samozřejmě záleží, jak Xiaomi operační systém pojalo a jaké má očekávání. Téměř jistotou je kompatibilita s aplikacemi pro Android, začínat dnes podobný projekt bez aplikací by jej rovnou odsoudilo k neúspěchu.

Nadále budeme sledovat vývoj uživatelského rozhraní MIUI. Některé komentáře mluví o jeho konci, já bych ještě s tímto hodnocením počkal. Už za pár dní se dozvíme více, představení Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro je na spadnutí. Teď se k tomu přidal i HyperOS a čeká nás jedna z nejzajímavějších tiskových konferencí v posledních letech, minimálně u Xiaomi.

Uvítali byste alternativu k Androidu a iOS?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)