Oficiálně: Nové Xiaomi HyperCharge trhá (zbytečné?) rekordy

Xiaomi HyperCharge

Tak jak bylo včera skrze plakáty a příspěvky na sociálních sítích avizováno, společnost Xiaomi poslední květnový den představila svou novou nabíjecí technologii HyperCharge. Ta z hlediska “papírových” údajů překonává dosavadní výkonnostní stropy u kabelového i bezdrátového nabíjení. Xiaomi HyperCharge nabídne výkon 200 W při dobíjení přes kabel a 120 W bez něj. V případě baterie s kapacitou 4000 mAh se díky této technologii dokáže telefon nabít za pouhých osm minut.

Xiaomi’s First 200W Wired & 120W Wireless Fast Charging

Xiaomi's First 200W Wired & 120W Wireless Fast Charging

Zatím není jasné, u kterých mobilů hodlá čínská firma svůj nový standard plošně zavést. Pro demonstraci si nicméně zatím vybrala model Mi 11 Pro. Ve videu dokazuje mimo jiné i výše zmíněné hodnoty. Čísla vypadají na první pohled úžasně, ale vyvolávají i spousty otázek. Například tu, zda současný svět mobilních telefonů takové nabíjení vůbec potřebuje. A jestli v dohledné době vůbec bude. Pak je tu i stránka bezpečnosti, udržitelnosti a třeba i životnosti baterie, což bylo o posledního překonání nabíjecích výkonů ze strany Xiaomi dost na pováženou. Zatím se každopádně jeví Xiaomi HyperCharge spíš jako lesklá marketingová vábnička než prakticky využitelná a hlavně zaručeně bezpečná technologie.

Co říkáte na takový rekord? Využili byste tyto rychlosti?

Zdroj: Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)