Tenhle herní notebook od Xiaomi bude pořádné dělo! Nabídne 24jádrový Intel Core i9

xiaomi herní notebook
  • Xiaomi podle všeho chystá pořádný herní notebook
  • Dostane 14. generaci procesorů od Intelu
  • Vrcholná verze se pochlubí 24jádrovým Core i9-14900HX

Xiaomi se v těchto chvílích připravuje na několik nových produktů, mimo například Xiaomi 14 Ultra však pracuje také na herním notebooku, který rozhodně nebude trpět nedostatkem výkonu. Nyní jsme se díky benchmarku Geekbench dověděli poměrně dost klíčových informací, otázkou zůstává, zda jej čínská firma nabídne mimo tuzemský trh.

Xiaomi už v minulosti pár herních laptopů odhalilo. Například loni došlo na uvedení notebooku Redmi G, který nabízel zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. Zatím nevíme, zda půjde o další produkt z řady Redmi, nebo zda se firma rozhodla obnovit herní notebooky Xiaomi, ale už teď byl otestován v benchmarku Geekbench. Jeho modelové číslo je TM2211 a ve vrcholné verzi má disponovat procesorem Intel Core i9-14900HX, který se pyšní 24 jádry (8 hlavními a 16 efektivními). Základ má pak tvořit 14jádrový Core i5-14500HX, tedy stále velmi slušný procesor z poslední generace Meteor Lake.

Dle výpisu měla testovaná verze 16 GB RAM DDR5, grafické čipy zatím neznáme, ale dalo by se předpokládat, že půjde o rodinu RTX 40 od Nvidie. Na další podrobnosti si budeme muset nějakou dobu počkat, specifikace ale vypadají dost solidně.

Koupili byste si herní notebook od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)