TOPlist

Xiaomi má nový levný gamepad. Propojíte ho i bezdrátově a umí komunikovat s Androidem

xiaomi gamepad
  • Xiaomi Game Controller je levný gamepad
  • Umí komunikovat s Windows i Androidem
  • Výrobce si za něj žádá v přepočtu asi 620 korun

Společnost Xiaomi právě na svém domácím trhu představila nový levný gamepad Xiaomi Game Controller, který můžete připojit jak drátem, tak i skrz Bluetooth. Kromě ceny zaujme také poměrně širokou podporou různých platforem i výdrží na jedno nabití.

Xiaomi Game Controller je v podstatě ořezanou verzí GamePadu Elite Edition z loňska, avšak ponechal si spoustu funkcí. Komunikuje jak s Androidem, tak i s Windows a můžete na něm hrát hry z knihovny Steam či různých cloudových streamovacích platforem. Má Xboxové rozvržení tlačítek, takže se jeden z joysticků nachází na levé horní straně, druhý v pravé dolní. Dalším prvkem (nejen) z Xboxu je písmenové označení akčních tlačítek. Díky speciálnímu mechanismu umí tento gamepad simulovat efekty brždění, akceleraci, ale třeba také střelby.

Jak již bylo naznačeno v úvodu, novinku můžete připojit kabelem, Bluetoothem, nebo skrz Wi-Fi přijímač, který je součástí balení. Na jedno nabití pak vydrží až 20 hodin. Cenu výrobce stanovil na 199 juanů, což je asi 620 korun. Bohužel ale nevíme, zda se podívá i k nám do Evropy.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký gamepad používáte?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)