TOPlist

Úžasné zprávy! Véčko od Xiaomi může přijít do Evropy, takto bude vypadat

Xiaomi Mix Flip Ilustrace
  • Xiaomi se chystá uvést na trh svoje první véčko
  • Objevily se nové detaily o jeho dostupnosti, zní překvapivě dobře
  • Zveřejněn byl také render, jenž zachycuje, jak může telefon vypadat

Xiaomi bylo jedním z prvních výrobců, kteří se uchytili na trhu se skládacími telefony. Dosud však na trh uvedlo pouze takzvané knižní foldably, tedy modely, z nichž po rozložení dostanete zařízení podobné tabletu. Letos uvede čínský výrobce véčko, s nímž bude konkurovat Galaxy Z Flipům od Samsungu. A nyní o něm slýcháme samé dobré zprávy.

Xiaomi Mix Flip, jak se bude novinka jmenovat, dle nálezů zahraničního serveru GSMChina nevyjde pouze v Číně, nýbrž i v mnoha dalších zemích světa. Informace vychází z objevu dvou modelových čísel, z nichž jedno náleží globální verzi. Možná se tak dočkáme i u nás v Česku, kdoví. Zařízení s kódovým označením Ruyi je aktuálně předmětem interního testování.

Portál GSMChina také zveřejnil render, který zachycuje, jak by véčko mělo vypadat. Na zadní straně se setkáme s externí obrazovkou, nad kterou bude umístěn pruh s dvěma fotoaparáty Leica – údajně půjde o 50Mpx hlavní snímač a teleobjektiv. Jaké konkrétní funkce budou na sekundárním displeji podporovány, přesně nevíme.

Xiaomi Mix Flip

V souvislosti se specifikacemi známe některé podrobnosti už díky dřívějším únikům. Například známý insider Digital Chat Station hovořil o nasazení procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, tenké konstrukci anebo displeji bez viditelného přehybu. Telefon velmi pravděpodobně vyjde s Androidem 14 a nadstavbou HyperOS.

Jak se na první Xiaomi véčko těšíte vy?

Zdroj: GSMChina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)