TOPlist

Xiaomi představilo parádní dron ve tvaru letadla. Nestojí ani 5 tisíc

xiaomi fimi manta dron
  • Xiaomi představilo pod značkou FIMI unikátní dron
  • Má netradiční tvar a dokáže vzletět vertikálně
  • Na jedno nabití vydrží až 85 minut

Společnost Xiaomi zamířila před časem do dalšího segmentu a to sice pod značkou FIMI, která se zabývá výrobou dronů. Nejnovější přírůstek FIMI Manta, se pyšní slušnými specifikacemi, dlouhou výdrží baterie a hromadou technologií. To vše nabízí velmi dobrou cenu.

FIMI Manta se nechal

Dron Xiaomi FIMI Manta překvapí schopností vertikálního vzletu a přistání. S rozpětím křídel 700 mm a délkou 445 mm se FIMI Manta řadí mezi kompaktní, přesto výkonné drony. Jeho váha činí 500 g a maximální rychlost letu je pak  43 km/h. S baterií o kapacitě 3000 mAh dokáže létat až 60 minut, zatímco baterie s kapacitou 5000 mAh prodlužuje dobu letu až na úctyhodných 85 minut.

Firma navíc pro hračičky zveřejnila materiály na 3D tisk, takže si můžete dron libovolně upravit, potěší také možnost snadného složení. Je navíc kompatibilní s open source softwarem ArduPilot.

Fimi MANTA VTOL || Drone-Avião com Alcance de 50 𝗞𝗠 e Autonomia de 85 minutos

Fimi MANTA VTOL || Drone-Avião com Alcance de 50 𝗞𝗠 e Autonomia de 85 minutos

FIMI Manta samozřejmě disponuje GPS (GPS HD FPV), která zajišťuje přesné řízení a má v sobě hned několik portů, takže do něj lze zapojit také snímač rychlosti letu, elektronický kompas a samozřejmě kameru. Tyto doplňky však nejsou součástí prodejního balení. Na oficiálním e-shopu je novinka k dostání za 219 dolarů, což je asi 4 800 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na tento unikátní dron od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)