Xiaomi představilo levný projektor s krátkou projekční vzdáleností

xiaomi projektor fengmi
  • Xiaomi představilo další levný projektor
  • Chlubí se krátkou projekční vzdáleností 
  • Promítat jej můžete třeba i na stůl 

Společnost Xiaomi představila pod značkou Fengmi nový projektor R1C Nano, který se chlubí krátkou projekční vzdáleností, vysokým jasem a navíc jej můžete integrovat do chytré domácnosti. Cena přitom zůstala poměrně nízko. Pojďme se na něj podívat.

Projektor Xiaomi Fengmi R1C Nano se chlubí maximálním jasem 1050 ANSI lumenů a kontrastní poměr činí 2000:1. Maximální možné rozlišení je pak Full HD, odezva 40 ms je pak průměrná. Zajímavý ilustrační obrázek nám zobrazuje krátkou projekční vzdálenost, kdy je možné z několika centimetrů promítat obraz třeba na stůl. Samozřejmostí jsou také stereo reproduktory o celkovém výkonu 10 W, které podporují standardy DTS HD a Dolby Atmos.

Systémem je pak proprietální FengOS, který můžete ovládat mimo jiné třeba i hlasem. Na zadní straně se nachází USB-C i USB-A porty pro připojení externích zařízení. Cenu čínský výrobce nastavil na 3 499 juanů, což je asi 11 000 korun bez daně. V tuto chvíli se prodává pouze v Číně, je ale pravděpodobné, že se brzy objeví na Aliexpressu a tak jej budeme moci za nějakou přirážku objednat i k nám do Evropy.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si podobný projektor?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)