Už víme, kdy začne Xiaomi masově vyrábět své elektromobily

Xiaomi elektromobily datum

Uběhly téměř přesně dna měsíce od chvíle, kdy společnost Xiaomi oficiálně (znovu)potvrdila zájem vyrábět vlastní elektromobily, a dočkali jsme se stanovení jednoho z velmi důležitých milníků tohoto projektu. Vedení společnosti čínským médiím prozradilo, na jaké datum bylo naplánováno zahájení masové výroby elektrických vozů této značky. Má se tak stát v první polovině roku 2024. Informaci nejprve na konferenci s investory zmínil šéf Xiaomi Lei Jun, tvrzení později potvrdil také mluvčí firmy a šéf marketingu zopakoval na sociální síti Weibo.

Xiaomi investovalo do začátku tohoto podnikání gigantických 10 miliard yuanů, tedy cca 34 miliard korun. V následující dekádě se mají celkové investice vyšplhat dokonce až k deseti miliardám amerických dolarů, což je přibližně 222 miliard korun. Lei Jun při odstartování tohoto plánu zmínil, že půjde o jeho poslední inovátorský projekt. Současný šéf celého Xiaomi bude také nejvýše postaveným člověkem v nově vzniklé divizi pro elektromobily.

Kolik tipujete, že bude stát první Xiaomi auto?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)