Xiaomi elektromobil se testoval na sněhu. Řídil ho i šéf

Xiaomi elektromobil elektrické auto testování na sněhu

Společnost Xiaomi dál usilovně pracuje na svém prvním elektrickém autě a některé jeho verze už se prohánějí i ulicemi. Gigantický projekt, do kterého populární výrobce telefonů a další elektroniky nalil velkou spoustu peněz, tak nejspíš pokračuje podle plánu. Testování v terénu potvrzují nové snímky, které zachycují jízdu Xiaomi elektromobilu na sněhu a zmrzlé vozovce. Jedním z řidičů alespoň byl alespoň chvíli i šéf firmy Lei Jun.

Xiaomi elektromobil elektrické auto testování na sněhu Lei Jun

Čínská firma pravděpodobně testovala svůj elektromobil v extrémních klimatických podmínkách a pravděpodobně prováděla i některé kalibrace spojené s jízdou v zimě. Ve “volné přírodě” byly spatřeny dva modely elektrických aut Xiaomi a zdá se, že za volantem jednoho z testovacích kusů seděl právě Lei Jun. To mimo jiné značí, jaký zájem o vývoj těchto vozů hlava Xiaomi i EV divize má.

Xiaomi elektromobil elektrické auto testování na sněhu sníh

Při pohledu na snímky je jasné, že firma Xiaomi skryla většinu designových prvků připravovaného elektromobilu. Jde ale rozeznat alespoň celkový tvar vozu, takže toto “Xiaomi Car” bude pravděpodobně sportovním modelem třídy sedan. Již dříve byla vyfocena jiná verze samořídícího Xiaomi auta. Pokud tedy šlo o to samé.

Co očekáváte od Xiaomi elektromobilu?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)