V Číně vyfotili elektromobil Xiaomi. Tohle vypadá dobře!

Xiaomi elektromobil první fotografie

Jak už bylo před několika měsíci oznámeno, společnost Xiaomi hodlá v dohledné době uspět také na poli elektromobility. Přímo šéf firmy zmínil, že výroba elektrických vozů bude jeho poslední podnikatelské dílo. Od té doby čekáme na nějaké první výraznější náznaky, jak to s produkcí vypadá. Nyní jsme se konečně dočkali a únik je to hodně velký. Objevila se fotografie, která zachycuje samořídící elektrické auto Xiaomi na ulici v Číně.

Xiaomi elektromobil první fotografie Weibo

Jak je ze snímku patrné, vozidlo k autonomnímu pohybu využívá LIDAR senzor umístěný na střeše. Stejnou technologii úspěšně používají dražší robotické vysavače. Xiaomi elektromobil je celkově koncipovaný do sportovního stylu a připomíná například Model S či Model 3 od Tesly.

V tuto chvíli se pravděpodobně jedná pouze o koncept, který ještě dozná designových změn. Přece jen masová produkce má údajně začít až v první polovině roku 2024. Už v tuto chvíli se dá ale říct, že vypadá dost dobře. A to i se zmíněným “majákem” na střeše.

Jak se vám líbí tento vzhled auta?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)