TOPlist

Xiaomi s prvním elektromobilem slaví úspěch a už pracuje na vlastním SUV!

Xiaomi SU7
  • Minulý týden Xiaomi spustilo předobjednávky svého prvního elektromobilu
  • Model SU7 je k dispozici ve třech verzích a začíná na 700 tisících Kč
  • Ještě koncem letoška by mohlo Xiaomi vydat vlastní SUV

Xiaomi několik dní nazpět spustilo předobjednávky svého prvního elektrického vozu SU7, s nímž zahajuje avizovanou cestu do žebříčku pěti nejúspěšnějších automobilek světa. Sedan, kterým se definitivně uzavírá smyčka ekosystému Člověk x Auto x Domov, je k dispozici ve třech různých verzích a devíti barvách.

Vozidla Xiaomi SU7 se s nejvyšší pravděpodobností vůbec nepodívají za hranice domovské Číny, nebo minimálně zatím. V této asijské velmoci se nicméně těší poměrně velké popularitě – jak sdělila sama společnost na sociálních sítích, během prvních 24 hodin si novou káru napěchovanou moderními technologiemi objednalo necelých 90 tisíc zájemců. V důsledku objednání celkem 88 898 kusů se dodací doba protahuje až na sedm měsíců.

Xiaomi SU7

Mezitím už má čínský kolos pracovat na dalším vozidle a tentokrát půjde o SUV. S odvoláním na server MyDrivers o něm informoval web CarNewsChina, podle něhož bude soupeřit s Porsche Cayenne a čínskými konkurenty od méně či více známých výrobců jako Li Auto, BYD Auto nebo Fangchengbao. Novinka by údajně mohla dorazit ještě ke konci letošního roku.

První elektrické vozidlo od Xiaomi, které všichni dobře známe především díky jeho působnosti na trhu s chytrými telefony, hodinkami nebo produkty do domácnosti, je schopen vyvinout maximální rychlost až 265 km/h. Nejlepší dojezd má model Pro, jehož baterie vydrží 830 kilometrů jízdy. Základní model se těsně vešel pod hranici 700 tisíc korun v přepočtu, v Číně je k dispozici za 215 900 jüanů.

XiaomiSU7

Mrzí vás, že se elektromobily Xiaomi do Česka nevydají?

Zdroje: X, Gizmochina, CarNewsChina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)