Čtečka knih od Xiaomi míří na celosvětový trh. Na jedno nabití vydrží až šest týdnů

xiaomi e-ink čtečka

Společnost Xiaomi představila loni v květnu čtečku knih Xiaomi Duokan Pro II E-reader, která byla však k dispozici pouze v Číně. S téměř ročním zpožděním nyní zamířila na celosvětové trhy, tak si k ní pojďme něco říct.

Xiaomi Duokan Pro II se chlubí 7,8palcovým e-ink displejem s rozlišením 1874 x 1404 pixelů, což nám dává hustotu 300 pixelů na palec. Displej si samozřejmě můžete podsvítit, na výběr je několik úrovní studeného a teplého světla. Přístroj váží 250 gramů a je 7 mm tlustý, pod kapotou pak tiká čipset RK3566 se čtyřmi jádry, 2 GB RAM a nechybí 32GB úložiště.

xiaomi duokan pro ii

Čínský gigant se nechal slyšet, že má druhá generace oproti té první až o 109 % vyšší odezvu systému, tím pádem je rychlejší. A co výdrž? O tu se stará 3200mAh baterie a na jedno nabití vydrží až 6 týdnů. Objednat si ji můžete z webu goodereader a to za cenu 299 dolarů (+ 30 dolarů za dopravu), což je asi 6 600 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou čtečku knih používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)