Xiaomi má humanoidního robota CyberOne. Ještě se učí chodit

Xiaomi CyberOne robot představení cena parametry

Čínská společnost během své nedávné produktové prezentace představila mimo jiné také další přírůstek do “cyber” rodiny. K robotickému psovi jménem CyberDog oficiálně přibývá CyberOne. Humanoidní robot, který má být stejně jako elektronický čtyřnohý kamarád v mnoha ohledech autonomní. Měří 177 centimetrů, váží 52 kilogramů, rozpětí paží má 168 centimetrů a v nohách má točivý moment až 300 Nm.

Meet our friend CyberOne

Meet our friend CyberOne

Pohyb mu zprostředkovává 13 kloubů a orientaci v prostoru technologie Mi-Sense, díky které si dokáže vytvářet 3D obraz okolí a rozpozná i konkrétní osoby. V ruce udrží závaží o hmotnosti až 1,5 kilogramu. Podporuje až 21 stupňů volnosti pohybu a dosahuje rychlosti odezvy v reálném čase 0,5 ms pro každý stupeň volnosti, což mu prý umožňuje plně simulovat lidské pohyby. V propagačním videu je nicméně vyobrazen jako stroj, který se teprve učí pořádně chodit.

CyberOne to nicméně údajně umí i s emocemi a gesty. Má poznat 45 různých lidských emocí a mimo jiné i 85 základních zvuků v okolí. Vizuální vyjadřování robota je zprostředkováno přes zakřivený OLED displej na “obličeji”. Pokud byste si chtěli tohoto robotického parťáka pořídit, budete si prý muset připravit v přepočtu asi 2,3 milionu Kč. Nicméně než se dostane CyberOne do prodeje, čeká ho asi ještě hodně výcviku.

Jakou máte důvěru v tyto vynálezy?

Zdroj: Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)