Xiaomi CW400 je outdoorová kamera s 2,5K videem za fajn cenu

Xiaomi Outdoor Camera CW400

Společnost Xiaomi právě představila outdoorovou kamera Xiaomi CW400, která přináší dobrý poměr cena/výkon. Dokáže natáčet video až ve 2,5K rozlišení a přitom nestojí ani tisícovku, tedy alespoň v Číně. Dá se ale předpokládat, že se časem objeví i v Evropě, nebo minimálně půjde objednat třeba přes Aliexpress.

Xiaomi CW400 disponuje 4Mpx senzorem, který je schopen zachytávat video v rozlišení 2560 x 1440 pixelů. V útrobách se nachází dvojitá anténa, což by mělo zajistit dostatečnou kvalitu připojení i na větší vzdálenost. Nechybí samozřejmě ani dvě infračervené diody (a dvě další bílá světla), která se starají o noční vidění. Kamera má až 360stupňový horizontální záběr a až 160stupňový vertikální díky otočnému mechanismu.

Jde samozřejmě o venkovní kameru, která splňuje certifikaci IP66 a dokáže mimo jiné zaznamenat zvuk až do vzdálenosti 15 metrů. Nechybí ani funkce detekce rozpoznání lidí a dokonce ani alarm, který vydává jak zvukové, tak světelné signály. V Číně se v tuto chvíli prodává za 279 juanů, což je asi 950 korun bez daně.

Jakou kameru používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)