Xiaomi Civi 2 láká na skvělé parametry a jablečný vzhled

xiaomi civi 2

Společnost Xiaomi právě odhalila jeden z nejočekávanějších mobilů střední třídy – Xiaomi Civi 2. O něm jsme vám v minulosti psali poměrně dost. Takže pokud jste pozorně sledovali náš web, jistě tušíte, co od telefonu čekat. Jedná se o mobil vyšší střední třídy, ve kterém debutuje čip Snapdragon 7 Gen1, ale třeba také pilulkový průstřel, který jsme nedávno viděli na iPhonech 14 Pro.

Pojďme ale začít displejem. Přední stranu pokrývá 6,55palcový AMOLED panel s Full HD+ rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí a 240Hz vzorkovací frekvencí. Samozřejmostí je podpora HDR10+ či Dolby Vision a počítat můžeme také se 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. Jak již bylo řečeno, narušuje jej průstřel se dvěma selfie kamerkami. Obě mají rozlišení 32 Mpx, přičemž ten hlavní se může pochlubit také automatickým ostřením.

Dále je zde ultraširoký senzor nabízející záběr až 100 stupňů. Pokud byste si chtěli selfie fotky pořizovat za zhoršených světelných podmínek, potěší také LED blesk, který je umístněný nad displejem v rámečku.

Xiaomi Civi 2 Unboxing with Dynamic Island!

Xiaomi Civi 2 Unboxing with Dynamic Island!

Co se týče fotoaparátů na zadní straně, nechybí 50Mpx senzor Sony IMX766 se světelností f/1,8. Sekunduje mu 20Mpx ultraširoký snímač se záběrem 115 stupňů a trojici uzavírá 2Mpx makro kamerka. Výdrž dostává na starost 4500mAh baterie s podporou 67W nabíjení. Bohužel se musíme smířit s absencí jacku i slotu na microSD karty. V tuto chvíli se prodává pouze v Číně a to za cenu 2 399 CNY, což je asi 8 500 Kč bez daně. Hovoří se o tom, že se mobil podívá i na globální trhy.

Jak se vám zamlouvá nové Xiaomi CIVI 2?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)