TOPlist

Parádní Xiaomi Civi má nástupce. Nabízí lepší výkon i nejnovější systém

xiaomi civi 1s

V září minulého roku nám společnost Xiaomi ukázala první generaci svého modelu Civi, který cílil především na mladé a nyní přichází vylepšená verze v podobě Xiaomi Civi 1S. Ta nabízí velice podobné specifikace, změny se odehrávají především v použitém čipsetu.

Xiaomi Civi 1S přináší lepší čipset i Android 12

Začněme displejem. Ten je totožný, jako u předchozí generace. Jde tedy o 6,55palcový OLED panel s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Uprostřed jej narušuje průstřel s 32Mpx selfie kamerkou. Na zadní straně pak nalezneme trojici hlavních snímačů v čele s hlavním 64Mpx objektivem se světelností f/1,8. Dále je zde 8Mpx ultraširoký snímač se světelností f/2,2 a 2Mpx makro fotoaparát.

Xiaomi Civi 1S Unboxing & First Look [English]

Xiaomi Civi 1S Unboxing & First Look [English]

V první generaci Xiaomi Civi tikal čipset Qualcomm Snapdragon 778G, přičemž v této nalezneme verzi 778G+, tedy o něco rychlejší variantu. Systémem je pak MIUI 13, které je postavené na Androidu 12, což je další změna oproti původnímu modelu, který dodnes nedostal aktualizaci na nejnovější systém. Zamrzí však absence audio jacku či microSD slotu.

Výdrž dostala na starost 4500mAh baterie s podporou 55W nabíjení. Zajímavé je, že přestože se v balení nenachází nabíjecí adaptér, stačí si o něj říct a prodejce vám ji zdarma dodá. Za základní variantu pak zaplatíme v Číně 2 299 CNY, což je asi 8 000 Kč bez daně.

Mrzí vás, že si Civi neprodává i u nás?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)