Co ještě můžeme mít doma chytrého? Xiaomi představilo postel

chytrá postel od Xiaomi

Finálních hranic chytrých domácností se asi ještě pár let nedočkáme. Nebo možná nikdy. Výrobci a vývojáři totiž stále přicházejí s nápady, co dalšího by v našich domech a bytech ještě mohlo být “chytré”. Xiaomi například nedávno představilo chytrou postel. Tento technologický výstřelek má skrze svých pět módů poskytnout i cosi jako ležení v nulové gravitaci. Ovládat se bude nejen tlačítky, ale také hlasem. Chytrá postel od Xiaomi má díky ocelové konstrukci dokonce nosnost až 1 000 kg. Při vývoji se ale myslelo i na životní prostředí.

Xiaomi 8H Milan Smart Electric Bed

Xiaomi 8H Milan Smart Electric Bed

Čínská firma je proslulá nejen výrobou smartphonů, ale právě i dalšími vychytávkami a prvky chytré domácnosti. Xiaomi nedávno představilo třeba i vyhřívaný kabát. Při výrobě chytré postele spolupracoval gigant se společností Chengdu Fun Sleep Technology. Jejich společné dílo nese název 8HMilan Smart Electric bed. Chytrá postel od Xiaomi a CFST disponuje dvěma nezávislými motory, které mohou velmi citlivě tvarovat prostor pod zády a nohami. Zádový prostor lze nastavit v úhlu od 0 do 60 stupňů, nožní maximálně do 30. Mezi základními pěti módy, které postel nabízí, najdeme pojmy “plochý”, “proti chrápání”, “na čtení”, “TV” a taky “nulová gravitace”. Zatím nevíme, co dokáže poslední z nich s matrací udělat, ale zní to velmi zajímavě.

chytrá postel od Xiaomi 8HMilan Smart Electric Bed

8HMilan Smart Electric bed poutá pozornost i s ohledem na materiálové zpracování. Za zmínku určitě stojí ocelový rám, který je rozdělen na pět částí podle těžiště lidského těla. Každý z těchto segmentů má nosnost 75 kilogramů a v kombinaci s celou konstrukcí je prý postel schopna unést i tunu. Povrch postele je vybaven technologií Litchi osmé generace. O co jde? O syntetický materiál šetrný k životnímu prostředí, který připomíná pravou kůži. Navíc má být mnohem odolnější. Prodej postele bude v Číně zahájen 3. prosince a zájemci si mohou vybrat z několika modelů. Cena za nejlevnější variantu startuje v přepočtu na 6 600 Kč.

Využili byste možnosti této chytré postele?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)