Připojte vaše záclony a závěsy do chytré domácnosti: Xiaomi představilo chytrou kolejnici

chytra kolejnice xiaomi agara

Nedávno jsme mohli vidět představení nových chytrých rolet od společnosti IKEA. Dnes máme podobné řešení na okna, akorát od Xiaomi. Nová chytrá kolejnice funguje se závěsy i záclonami. Následně je můžete ovládat pomocí telefonu nebo třeba pomocí hlasového asistenta.

Do chytré domácnosti si brzy připojíte i záclony a závěsy. Stačí chytrá kolejnice Xiaomi

Nová chytrá kolejnice funguje na protokolu ZigBee. Propojit se dá s Xiaomi Mi aplikací, Xiaomi Agara ale i s hlasovými asistenty. U kolejnice můžete nastavit automatický časovač na to, kdy se mají závěsy odhrnout, může to tak sloužit i jako nenásilná forma budíku. K dispozici je i malý dálkový ovladač, což se může hodit například starším členům rodiny, kteří nechtějí nebo neumí využívat hlasové asistenty či mobilní aplikaci.

chytra kolejnice xiaomi

Zajímavá je integrace Mi senzorů, kdy se dá kolejnice nastavit tak, aby automaticky odhrnuly závěsy, když u okna bude stát osoba. Zároveň přímo na kolejnici jsou rovněž senzory. Stačí trochu potáhnout závěs a kolejnice bude již automaticky reagovat. Samotný hluk, který vydává, je menší než 30 dB.

V neposlední řadě potěší jednoduchá instalace. Chytrá kolejnice má v sobě zabudovanou baterii, takže se nemusí připojovat k elektrické síti a nemusíte řešit žádné kabely. Cena za základní verzi je 549 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 2 200 Kč. Maximální možná délka 3 metry je za cenu 1099 CNY. To je v přepočtu s DPH cca 4 300 Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí chytrá kolejnice Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)