IKEA chystá levné chytré rolety: Ovládat půjdou hlasem na dálku

ikea chytre rolety asistent google

Švédská IKEA v posledních letech již několikrát představila produkty chytré domácnosti. Šlo hlavně o žárovky a zásuvky. Novým produktem budou chytré rolety. Ty půjdou propojit s hlasovými asistenty od Googlu, Amazonu i Applu. Potěší také nízká cena, za kterou se roleta bude prodávat.

IKEA bude brzy prodávat dvě chytré rolety za nízkou cenu

Levnější model se bude nazývat Kadrilj a půjde o klasické šedé rolety. Cena začíná na částce 99 eur, což je v přepočtu 2 500 Kč. Tmavější verze závěsů se nazývá Fyrtur a jejich cena začíná na částce 119 eur. To je v přepočtu cca 3 tisíce Kč. Ceny jsou to hodně agresivní, konkurenční chytré rolety se dají většinou koupit v cenovém rozmezí 300 až 500 eur.

IKEA Smart Shades

IKEA Smart Shades

Novinka bude kompatibilní i s jinými chytrými produkty IKEA jakou jsou světla Tradfri nebo chytré zásuvky. K ovládání se bude využívat stejná aplikace. Největším plusem je ale rozhodně to, že se roleta dá propojit s Asistentem Google, Alexou od Amazonu anebo HomeKitem od Applu. Posledním plusem je to, že pokud jste vlastnili starší rolety od IKEA, tak nemusíte měnit upevnění na zeď. Novinka je totiž kompatibilní se staršími typy. Chytré rolety se začínají prodávat v Německu od 2. února. Chvíli poté, by se měly objevit i v Česku.

Přemýšleli jste někdy na koupí chytré rolety?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)