TOPlist

Xiaomi představilo chytrou lampu, klimatizaci a nový router

xiaomi

Právě dnes se uskutečnila tisková konference v Pekingu, kde byly představeny další produkty chytré domácnosti od společnosti Xiaomi. Je vidět, že tento čínský výrobce už dávno nepředstavuje pouze společnost stojící za výrobou mobilních telefonů, ale stále více se prosazuje i v jiných segmentech trhu. Na smartphony se ovšem nezapomíná – většina nových přístrojů je totiž mobilními telefony ovládána.

První zajímavou novinkou je stolní lampa, která nabídne světlo až v 16 milionech různých barev, měnit lze také jas a barevná teplota. Tuto novou Xiaomi lampu lze ovládat dotykem ruky, případně aplikací v mobilním telefonu. Cena na domácím trhu činí 40 dolarů, tedy přibližně 1000 Kč bez DPH. Na dostupnost mimo čínský trh si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

xiaomi top

Fantastic colors: Yeelight Bed Lamp By Xiaomi

Fantastic colors: Yeelight Bed Lamp By Xiaomi

Pokračování se dočkaly také oblíbené Wi-Fi routery. Nový model podporující standard Wi-Fi 802.11ac v sobě obsahuje také hard disk o velikosti 1 nebo 6 TB, je možné jej tedy využívat i jako NAS. Pokud by vám výkon zabudované antény nestačil, lze přikoupit rovněž zesilovač signálu.  O běh samotného routeru se stará dvoujádrový procesor Broadcom 4709C, který je doplněn  519MB pamětí. Zadní strana pak ukrývá čtyři RJ45 konektory a jeden USB vstup. Cena 1TB verze činí na čínském trhu 113 dolarů, tedy přibližně 2750 Kč bez DPH. Za verzi s 6TB diskem byste na domácím trhu zaplatili 483 dolarů, tedy 11 700 Kč bez DPH.

Čističku vzduchu od Xiaomi jsme si již představili dokonce v našem preview. Xiaomi rozšiřuje své portfolio o chytrou klimatizaci, kterou lze opět ovládat mobilním telefonem. Zajímavostí je pak také detekce náramku Xiaomi MiBand, díky které dojde k automatickému spuštění klimatizace. O nové klimatizaci zatím nemáme žádné další informace, cena by se ovšem měla pohybovat okolo 3099 čínských juanů, tedy 12 100 Kč bez DPH.

xiaomi-mi-air-conditioner

Na reálnou dostupnost těchto produktů pro evropský trh si budeme muset chvíli počkat.

zdroj: en.miui.combgr.in

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)