Xiaomi bude možná muset zdražovat. Co ho k tomu vede?

Xiaomi bude zdražovat

Xiaomi je značka známá i díky výhodným cenám svých výrobků. Podle posledního vyjádření prezidenta Xiaomi se ale možná časy změní. Všechny okolnosti výroby elektroniky Xiaomi nemůže ovlivnit, a proto bude možná muset zdražovat. Proč Xiaomi hrozí, že bude muset zdražovat?

Svět spotřební elektroniky v současnosti zužuje nedostatek výrobní kapacity křemíkových čipů. Tato situace se bohužel dotkla i Xiaomi. Při posledním rozhovoru s investory naznačil sám prezident firmy Wang Xiang, že ceny se mohou brzy zvýšit. Dodávky křemíkových čipů dělají vrásky všem odvětvím a čínská firma bohužel není výjimkou. Nedostatek křemíkových čipů už brzdí výrobu herních konzolí nové generace, grafických karet, a dokonce i nových automobilů. Chytré telefony a hodinky jsou tak jen jednou z mnoha obětí v dlouhé řadě.

Xiaomi-Black-Shark-4-1.jpg

Wang Xiang ujistil, že Xiaomi stále udělá maximum, proto aby zákazníkům poskytlo nejlepší možnou nabídku. Okolnosti se však možná vyžádají úpravu cen některých produktů. Současný nedostatek čipů má mnoho příčin. Jednou z nich je samozřejmě změna chování spotřebitelů v souvislosti s probíhající pandemií. Nečekaným faktorem jsou ale i velká sucha na Tchaj-wanu, který je klíčovým producentem křemíkových čipů. Továrny na polovodiče totiž potřebují velké množství vody. Právě tento klíčový ostrov teď kvůli globální změně klimatu sužují velká sucha.

Jak zareagujete, pokud bude Xiaomi zdražovat?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)