Očekávaný herní mobil Black Shark 4 bude mít revoluční systém tlačítek

Xiaomi Black Shark 4 výsuvná tlačítka

Čínská společnost Xiaomi během pár hodin představí nový herní supermobil Black Shark 4. Jak už je u ní zvykem, u zajímavých telefonů předem vypouští různé útržky informací, které mají zájemce nalákat. Ke zmíněnému telefonu se nyní objevily dvě zajímavé zprávy za sebou. Ta první, neoficiální, hovoří o velmi vysoké citlivosti displeje na doteky. Mělo by jít o hodnotu 720 hertzů, což je opravdu velmi nadprůměrné číslo. Druhá novinka, kterou k telefonu Black Shark 4 propaguje již oficiálně přímo Xiaomi, jsou výsuvná herní tlačítka.

Black Shark 4 – official teaser – Shoulder button 🔥

Black Shark 4 - official teaser - Shoulder button 🔥

Na videu, které publikoval na sociální síti Weibo šéf Xiaomi Lei Jun, je nové mechanické řešení vidět. Tlačítka, která při ovládání her uživatelům pomáhají na jedné z delších stran mobilu, budou vysouvána pomocí motorků. Ty mají nejspíš reagovat na mačkání v momentě, kdy systém rozpozná spuštění hry. V opačném případě se výsuvná tlačítka Xiaomi Black Shark 4 dají schova a nebudou zavazet. Z krátkého video je vidět, že půjde i o souhru s mechanickým vysouváním. Nápad je to určitě dobrý, nicméně asi neslučitelný s nějakou větší odolností či dokonce IP certifikací. Jsme zvědaví na další ukázky a videa.

Jak moc náročné hry z hlediska ovládání hrajete na mobilu?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)