TOPlist

Že jsou Wi-Fi 7 routery drahé? Nový Xiaomi BE5000 dokazuje opak, stojí pár korun

xiaomi wi-fi 7 router
  • Xiaomi vzalo routery s Wi-Fi 7 útokem a nabízí je nejlevněji ze všech
  • Jeden z nich dokonce prodává i v České republice
  • Nový BE5000 se pyšní zajímavými technologiemi a nízkou cenou

Společnost Xiaomi začala nedávno prodávat levný Wi-Fi 7 router BE3600 a mezitím vtrhla na čínský trh s modelem BE5000, který se pyšní rovněž Wi-Fi 7 za lákavou cenu. Pojďme si ho společně představit.

Hlavním lákadlem BE5000 je jeho blesková rychlost. Router slibuje teoretické maximum až 5 011 Mb/s, což je značné zlepšení oproti Wi-Fi 6 rychlostem. Propustnost se má zvýšit až o 68 % a pro plynulejší připojení a širší pokrytí využívá novinka funkce Multi-Link Operation a technologii Xiaomi Xrange 2.0. Je tedy ideální i do větších prostorů.

xiaomi be5000 router

Pro hráče je zde připravený integrovaný herní akcelerátor, který by měl snižovat latenci. Není však uvedeno, zda nebude potřeba telefon/tablet/notebook od Xiaomi. Standardně to tak totiž bývá. Integrace se systémem Xiaomi HyperOS pak usnadňuje připojení a správu zařízení chytré domácnosti.

xiaomi be5000

Co se designu týče, nečekejme nic výstředního. Router Xiaomi BE5000 se pyšní elegantním bílým designem s pěti anténami. Nabízí také širokou škálu možností připojení, včetně 2,5G portu a tří gigabitových LAN portů. Cena Xiaomi BE5000 je stanovena na pouhých 279 juanů (přibližně 950 Kč bez daně). V tuto chvíli není jasné, zda a kdy se router dostane na globální trh.

Máte zkušenosti s routery od Xiaomi?

Zdroj: Mi.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)