TOPlist

Xiaomi Amazfit Stratos 3 jsou nové chytré hodinky pro sportovce. Mají v sobě dva systémy

xiaomi amazfit stratos 3 predstaveni

O Xiaomi Amazfit GTS už jsme nedávno psali, na stejné akce ale byly představeny i další chytré hodinky. A to Amazfit Sports Watch 3, které se v globální verzi budou nazývat Xiaomi Amazfit Stratos 3. Spadají tedy do oblíbené řady hodinek od Xiaomi. K dispozici budou ve dvou verzích – Standard a Elite.

Amazfit Stratos 3 nabídne několik vylepšení

Zatímco u Amazfit GTS se již rozhodla společnost využít AMOLED panel, zde u Amazfit Stratos 3 se stále využívá transreflexní displej, který má skvělou čitelnost na Slunci. Přímo Xiaomi tvrdí, že jsou hodinky určené na využívání venku. Displej má velikost 1,34 palců a chrání jej tvrzené sklo Gorilla Glass 3.

Tělo hodinek je vyrobeno z tvrzené oceli, řemínek je pak silikonový. U Elite verze hodinek displej chrání safírové sklo, tělo je pak z titanu a řemínek z fluorkaučuku. Obě verze pak mají čtyři tlačítka pro jednoduché ovládání.

Xiaomi Amazfit Stratos 3 design

O výkon se starají dva čipsety a dva systémy. Každý čipset má svůj vlastní systém. Ten méně výkonný je určen výhradně pro sportovní funkce a měření aktivit. Dohromady dokážou měřit až 19 sportů. Druhý čipset obstarává klasický systém a funkce chytrých hodinek. Dále mají hodinky 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti, třeba na písničky. Nechybí senzor srdečního tepu, nebo podpora měření VO2.

Baterie má kapacitu 300 mAh. V režimu chytrých hodinek vydrží 7 dní, v omezeném režimu pak dva týdny. Pokud budete mít aktivní GPS, tak se na jedno nabití pohybujeme mezi 35 až 70 hodinami výdrže, a to podle míry přesnosti navigace. Nechybí ani NFC, ale dá se využít pouze pro MHD v Číně, případně AliPay, což je obdoba Google Pay, ale opět pouze pro Čínu. Cena standardní verze hodinek začíná na částce 1 299 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 5 100 Kč. Za Elite verzi zaplatíte 1 699 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 6 700 Kč.

Jak se vám líbí nové hodinky od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)