Xiaomi má levnější konkurenci Apple Airpods. Sluchátkům nechybí potlačení hluku nebo Bluetooth 5.0

xiaomi mi airdots pro 2 predstaveni

Zcela bezdrátová sluchátka (True Wireless) nabízí už téměř každý výrobce telefonů. Xiaomi už nabízí několik různých modelů, ty poslední se nazývají Mi AirDots Pro 2. Po stránce funkcí se příliš neliší konkurenci v podobě Airpods Pro, Pixel Buds 2 apod. Sluchátka se můžou pochlubit potlačením hluku, podporou Bluetooth 5.0 nebo jednoduchého spárování.

Xiaomi Mi AirDots Pro 2 mají klasický design

Velikost měniče u těchto sluchátek je 14,2mm, propojení s telefonem probíhá pomocí Bluetooth 5.0, nechybí ani podpora kodeku LDHC pro hudbu ve vysokém rozlišení. Zajímavá je integrace s telefony Xiaomi, které běží na nadstavbě MIUI. Sluchátka se automaticky připojí, jakmile se otevře pouzdro.

Podporuje se hlasové ovládání, ale stejně tak je můžete ovládat pomocí dotyku. A to třeba pro ovládání hlasitosti nebo změnu písniček. Duální mikrofony mají za cíl vylepšit kvalitu hovorů a zároveň slouží k potlačení okolního hluku. Infračervený senzor u těchto sluchátek slouží k automatickému vypnutí, pokud nejsou v uchu. Váha jednoho sluchátka je 4,5 gramu, pouzdro váží 50 gramů.

Xiaomi Mi AirDots Pro 2: Budget AirPods alternative?

Xiaomi Mi AirDots Pro 2: Budget AirPods alternative?

Co se týče baterie, tak Xiaomi tvrdí, že dokážou vydržet 4 hodiny přehrávání, pouzdro nabízí dalších 14 hodin. Nabíjení pouzdra probíhá pomocí USB-C. Cena v Číně je u těchto sluchátek 399 CNY, v přepočtu s DPH cca 1 500 Kč.

Jak se vám líbí Mi AirDots Pro 2?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)