Xiaomi zkouší převzít jednu populární funkci z Google Fotoaparátu

Xiaomi AI Shutter Google Top Shot

Jednou z nejpovedenějších aplikací z dílny amerického Googlu je bezpochyby nástroj Fotoaparát. Pro mnoho dalších vývojářů i výrobců je v několika ohledech vzorem a funkce, které se v něm objeví, často postupně zavádějí i konkurenti. Dalším důkazem je současná iniciativa společnosti Xiaomi, která údajně pracuje na vlastní variantě funkce Top Shot. Ta v aplikaci Google Fotoaparát zajišťuje pořizování rychlé série snímků, ze kterých pak umělá inteligence vybere ten nejlepší. Velmi efektní a efektivní nástroj by údajně mohlo brzy v systému MIUI ukázat Xiaomi pod názvem AI Shutter. To se dá volně přeložit jako “spoušť s umělou inteligencí”, což účel přesně vystihuje.

google-top-shot

Novinka AI Shutter od Xiaomi by měla umět úplně to samé jako její vzor od Googlu. Podržením spouště vznikne série (sekvence) fotografií, ve které pak umělá inteligence vyhledá tu nejlepší, kterou nabídne k uložení. Takového pomocníka samozřejmě ocení hlavně ti, kteří mají při focení problém zachytit správný okamžik na scéně. Stopy po přípravách této funkce byly nalezeny v jedné z čínských betaverzí systému MIUI 12.

Fotoaparát Google
Fotoaparát Google

Znáte někoho, komu by se takový pomocník hodil?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)