Xiaomi si patentovalo ohebný telefon, který má 5 vysunovacích fotoaparátů

5-vysunovacich-fotoaparatu-xiaomi

Poslední představený telefon Xiaomi Mi Note 10 má na zadní straně celkem 5 fotoaparátů. To je počet, který byl ještě před pár lety nemyslitelný. S ohebnými telefony to je velice podobné. Nový patent od Xiaomi ukazuje, jak to může v budoucnosti vypadat, když se spojí právě velký počet fotoaparátů a ohebný design. Výsledkem může být i 5 vysunovacích fotoaparátů, které budete moct využít u selfie fotografií.

5 vysunovacích fotoaparátů v telefonu může být brzy realitou

Z patentu, který byl zveřejněn 8. listopadu, můžeme vidět ohebný telefon, který je podobný Huawei Mate X. Obrazovka se překlápí na zadní stranu a podle toho, jak telefon držíte, můžete používat pět vysunovacích fotoaparátů klasicky anebo otočením telefonu jako selfie kamery.

xiaomi ohebny telefon 5 vysunovacich fotoaparatu

V rozloženém stavu jsou fotoaparáty na levé straně, ve které jsou i další hlavní součástky. Pravá strana je hlavně dotykový displej. Na „opravdový“ ohebný telefon od Xiaomi stále čekáme. Společnost na jaře ukázala videa prototypu, nicméně oficiální představení nikdy neproběhlo. Nejblíže k ohebným telefonům má telefon Mi Mix Alpha s flexibilním displejem, který zasahuje až na zadní stranu, nedá se ale rozložit.

Dáváte u telefonů přednost vysunovacím fotoaparátům, nebo výřezu/průstřelu?

Zdroje: gizmochina.com, nl.letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)