Xiaomi ukázalo rychlé 40W bezdrátové nabíjení. Snad neuškvaří baterii..

Xiaomi 40W bezdrátové nabíjení

Společnost Xiaomi na svém YouTube kanále zveřejnila demonstrativní video ukazující jejich nové 40W bezdrátové nabíjení. V něm se telefon do plna dobil za pouhých 40 minut. Není to sice tak šílené, jako nedávno publikované video společnosti Vivo, kde se bezdrátově nabíjí až s výkonem 60W, ovšem stále je to obrovské množství energie přenášené bez kabelu.

Podle dalších zpráv, které Xiaomi uvedlo se za 20 minut dobije až 57 % kapacity, přičemž za 40 minut se plně nabije baterie o kapacitě 4 000 mAh. Pokud to srovnáme s ostatními výrobci, blížit se může snad jen Huawei, který nabízí 27W bezdrátové nabíjení. Samsung umí 15W a takový iPhone pouze 7,5W. Většina standardních Qi technologií však umí pouze 5W.

Xiaomi’s First 40W Wireless Fast Charging Solution

Xiaomi's First 40W Wireless Fast Charging Solution

40W je vskutku obrovský výkon a spolu s tím se nabízí řada otázek. Pro mnohé by mohlo představovat potenciální problém obrovské teplo, které má tato technologie tendenci vytvářet. Cívky jsou obvykle naskládány na baterii (která obecně teplo nemusí) a více přenesené energie může znamenat více vytvořeného tepla. Dle Xiaomi to však není problém. Potvrdit to však může až čas a samozřejmě první telefon, který bude toto nabíjení podporovat.

Co říkáte na 40W bezdrátové nabíjení od Xiaomi?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)