Xiaomi údajně pracuje na telefonu s 16 GB RAM. Kdy přijde na trh?

xiaomi telefon s 16 gb ram

Na trhu nalezneme pouze hrstku telefonů, které lze nakonfigurovat s 16 GB operační paměti RAM. Otázka je, zda takovou kapacitu v telefonu vůbec potřebujeme. Na počítačích máme kolikrát pouze 8 GB, což je pro běžného uživatele stále dostatečná hodnota, ovšem doba jde stále kupředu. Dle prvních zvěstí bude mít další telefon s 16 GB RAM Xiaomi.

Společnost Digital Chat Station říká, že Xiaomi pracuje na vlajkovém telefonu s 16 GB RAM. Ze začátku roku se spekulovalo o tom, že další model Mi Mix bude touto kapacitou disponovat, ovšem od toho se později ustoupilo. Poté se šepotalo, že to bude nové Mi 10 Pro, ovšem ani to spekulace nenaplnilo.

xiaomi 16 gb ram

Xiaomi spolupracuje na těchto pamětích s firmou Micron. Jedná se o typ LPDDR5, které jsou použity v již zmíněném Mi 10 Pro. Společnost Micron uvedla, že očekává mnoho představených telefonů s 16 GB RAM ve druhé polovině letošního roku. Uvidíme tedy, s čím Xiaomi nakonec přijde, každopádně se nejvíce spekuluje o podzimu 2020.

Využili byste 16 GB RAM v telefonu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)