TOPlist

Xiaomi 14T Pro bude další zabiják vlajkových lodí! Co o něm víme?

Xiaomi 14T Pro
  • Xiaomi už pracuje na nástupcích vydařené řady 13T
  • Model Xiaomi 14T pro byl spatřen v certifikační databázi
  • Měl by dostat výkonný MediaTek procesor a rychlé nabíjení

Koncem září uvedlo Xiaomi vcelku ambiciózní řadu 13T, která se skládá ze dvou modelů, pyšnících se mimořádně atraktivním poměrem mezi cenou a výkonem. Jak jsme navíc informovali v úterý, cena základní verze nyní v rámci slev klesla na historické minimum a pořídíte ji pod 10 tisíc korun. Na úspěch těchto telefonů se Xiaomi nepřekvapivě pokusí navázat v letošním roce, na jednotlivých nástupcích se už evidentně pracuje.

V certifikační databázi IMEI byl spatřen model Xiaomi 14 Pro, na což upozornil zahraniční server GSMChina. Telefon údajně nese kódové označení „rothko“, a co je důležitější, postaven bude na dosud nevydaném Redmi K70 Ultra, který už v blízké budoucnosti mohl zamířit na čínský trh.

Xiaomi 14T Pro

Přestože ještě nebylo oficiálně prozrazeno, jakou výbavu Redmi K70 Ultra nabídne, na čínských sociálních sítích o něm kolovaly zvěsti už několik měsíců nazpět. Uznávaný insider Digital Chat Station o něm například prohlásil, že dostane výkonný procesor MediaTek Dimensity 9300, jenž zcela vynechal efektivní jádra a spoléhá se pouze na ta výkonná. Tímto čipem mimochodem disponuje aktuálně nejvýkonnější telefon světa podle benchmarku AnTuTu, jímž je Oppo Find X7 Ultra (více jsme psali předchozím článku).

Redmi K70 Ultra, a tedy i Xiaomi 14T pro, by mohlo dále přinést 5 000mAh baterii s podporou ultra rychlého dobíjení až 150W výkonem. Očekává se i přítomnost opravdu slušných fotoaparátů, jež by navíc mohly být v případě Xiaomi 14T pro pohlazeny ručičkou německé společnosti Leica.

xiaomi 13t pro recenze 11

Jaká je vaše zkušenost s Xiaomi telefony vyšší střední třídy?

Zdroje: GSMChina, ITHome, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)