TOPlist

Xiaomi 14 obdrželo důležitý update. Co vývojáři vylepšili?

Xiaomi 14
  • Globální premiéru řady Xiaomi 14 máme za sebou, výrobce je představil ve Španělsku
  • Menší model se zařadil mezi nejlepší a nejvýkonnější kompaktní telefony na trhu
  • Hned první update pro tento stylový stroj přinesl důležité změny

Telefon byl (poprvé) představen už před několika měsíci v Číně společně s modelem Xiaomi 14 Pro, globální premiéra tohoto kompaktního krasavce ale proběhla teprve nyní. Na trh v Evropě se nedostane model s přídomkem Pro, naopak se dočkáme nejvyššího modelu Xiaomi 14 Ultra!

Na našich stránkách už si můžete přečíst podrobnou recenzi Xiaomi 14 a jistě budete souhlasit, že se díváte na skvělý stroj. Nevýhod je minimum, jednu z nich bylo zahřívání při zátěži, speciálně při testování výkonu pomocí aplikace Antutu Benchmark.

Sám musím potvrdit, že s první verzí firmware se můj telefon dokázal během testu Antutu Benchmark pěkně zahřát. Nebylo to tak intenzivní jako u kusu, který používá kolega Kuba, ale nějakou rezervu jsem tam viděl. První rozsáhlý update s označením 1.0.14.0(UNCEUXM) ale situaci zásadním způsobem vylepšil. Telefon se během testování výkonu zahřívá méně, odměnou je navíc vyšší skóre, které atakuje hranici 2,1 milionu bodů, jak se sami můžete na obrázcích přesvědčit.

Po pár hodinách mám pocit, že vývojáři dotáhli firmware do konce a kombinace Xiaomi HyperOS s operačním systémem Android 14 teď funguje výborně. Na procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 se můžete spolehnout, totéž platí pro 12 respektive 16 GB operační paměti.

Xiaomi 14

Kde koupit:

Cena od: 21 990 Kč

Možná trošku škoda, že v telefonu nemáme rovnou únorové záplaty, ale to považuji za drobný detail. Už se těším na nejvyšší verzi Ultra, vlajková loď společnosti Xiaomi pro rok 2024 se v těchto dnech začíná prodávat v České republice, na první kusy si majitelé budou muset pár týdnů počkat.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nejvýhodněji pořídíte nový Xiaomi 14 a 14 Ultra u Mobil Pohotovosti, kde v prvních dnech ušetříte 4 000 Kč, získáte dárek k předobjednávce a čeká na vás i prodloužená 3letá záruka, kterou získáte k telefonu zcela zdarma. Více zjistíte mp.cz/xiaomi14.

Jak se vám líbí Xiaomi 14?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)