Další malá vlajka na obzoru! Nekompromisní Xiaomi 14 brzy zamíří do Evropy

xiaomi 14
  • Xiaomi 14 bude brzy představeno v Evropě
  • K odhalení má dojít v únoru na veletrhu MWC
  • Největším konkurentem bude jistě Galaxy S24

Loni v říjnu společnost Xiaomi uvedla na čínský trh novou řadu smartphonů Xiaomi 14, která zahrnuje modely Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro. Na globální trh se s nejvyšší pravděpodobností dostane pouze základní model (vyjma Xiaomi 14 Ultra, to ale pravděpodobně dorazí až později) a očekávání jsou velká. Na oficiální oznámení si ještě počkáme, takřka jistě na něj dojde na veletrhu MWC v Barceloně.

Xiaomi 14 získalo certifikaci NBTC, což je důležitý krok k uvedení na thajský trh. Tato zpráva je ale důležitá i v Evropě, jelikož Xiaomi často uvádí telefony na thajský a evropský trh zároveň (nebo jen krátce po sobě). Číslo modelu 23127PN0CG, zaznamenané v databázi NBTC, však neodhaluje bližší specifikace, což ale není ani potřeba. Telefon už známe, jde o kompaktní bestii s nekompromisním výkonem a velmi slušným foťákem.

Xiaomi 14 Full Review: When the youth grows up…

Xiaomi 14 Full Review: When the youth grows up...

Za zmínku stojí 6,36palcový 1,5K OLED LTPO displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 3000 nitů, výkon zajišťuje Snapdragon 8 Gen 3, doplněný o rychlou operační paměť LPDDR5x a úložiště UFS4.0. Hlavní 50MP fotoaparát Light Hunter 900 s OIS je dle zahraničních recenzí velmi dobrý, 50MP ultraširoký fotoaparát JN1 si čínská firma vypůjčila od Samsungu, stejně jako 50MP teleobjektiv.

Xiaomi 14

Největším konkurentem bude bezpochyby Galaxy S24, takže hodně záleží na tom, jak Xiaomi svůj počin nacení v Evropě. Minulý rok startovalo na 23,5 tisících, pokud by zůstala cena i letos zachována, stál by telefon o patnáct stovek více než konkurence od Samsungu.

Koupili byste si radši Xiaomi, nebo Samsung?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)