TOPlist

Xiaomi 13 Ultra za sebou má nepříliš povedený foto test u DxOMark

Xiaomi 13 Ultra DxOMark foto test

Telefon Xiaomi 13 Ultra, který momentálně netrpělivě vyhlíží řada zájemců z trhů mimo Čínu, má za sebou foto test prováděný redakcí známého serveru DxOMark. Novinka, která by měla parametrově „strčit do kapsy“ všechny své předchůdce a dost možná i řadu nejvýznamnějších konkurentů, nakonec nedopadla úplně dobře. Aktuálně nejvýkonnější a nejdražší Xiaomi telefon získal 140 bodů, což ho řadí po bok Pixelu 7 či Samsung Galaxy S23 Ultra na dělené čtrnácté místo. O příčku výš je dokonce i o dva roky starší Xiaomi Mi 11 Ultra.

Xiaomi 13 Ultra DxOMark foto test žebříček

Pochvalu dostal tento telefon například za konzistentní kvalitu fotek při různém zoomování, příjemné vyvážení bílé, dynamický rozsah u fotek, plynulý video autofokus nebo kvalitu expozice u portrétového focení i při špatných světelných podmínkách.

Xiaomi 13 Ultra DxOMark foto test výsledky

Mezi negativa naopak patří pomalá reakce na stisknutí spouště, přesaturované snímky a halo efekt při focení v exteriéru nebo artefakty u pohyblivých objektů ve videu. Xiaomi 13 Ultra nakonec docílil uvedeného skóre na základě 138 bodů za běžné focení, 65 za bokeh, 72 za náhled, 147 za zoom a 137 za video. Telefon výrazně neatakoval žádné maximum u dílčích kategorií. Celkově jde překvapivé zklamání.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na výsledek foto testu Xiaomi 13 Ultra?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)