Xiaomi 13 Ultra se kvůli roli foťáku převleče i do adaptéru

Xiaomi 13 Ultra grip 67 mm adapter

Už jen pár hodin nás dělí od velké jarní prezentace, v rámci které čínské Xiaomi představí mimo jiné našlapaný foto telefon Xiaomi 13 Ultra. Že je jasným posláním této novinky hlavně fotografování, dokazuje několik zveřejněných technických detailů přímo ze strany výrobce. Po nedávném představení konkrétních snímačů poodhalilo Xiaomi i příslušenství, které se dost vymyká běžné praxi a umocňuje očekávání vizuálních kreativců. Jde o produkt jménem “67 mm adapter”, což evidentně bude grip a k němu i prostor pro vyměnitelné filtry na objektivy.

Ačkoli je původní obrázek záměrně zahalený stínem, po jeho zesvětlení poměrně jasně vystoupí zmíněný adaptér i se svou zářivě zelenou barvou. Na jedné straně zad je patrné zesílené madlo pro pohodlnější držení včetně samostatně horní spouště, na druhé pak velmi výrazný kruh kolem panelu s fotoaparáty. V něm bude pravděpodobně možné usazovat filtry Leica 67 UVa II.

Tyto extra fotografické pomůcky se nejspíš nebudou nasazovat samostatně, ale jako kompletní zadní kryt. Tím pádem Xiaomi chystá o něco komplexnější řešení než například dříve Sony u řady Xperia Pro. Něco podobného zkoušela i značka Nokia u série Lumia.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Fotili byste raději takto, nebo například kompaktem?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)